Mentor Desteği


Sizinle aynı sektörde faaliyet gösteren, işini büyütmüş kişilerin deneyimlerinden yararlanmak ister misiniz?


BORGİP projesi kapsamında mentorluk desteği için, 20-249 çalışanı olan ve seçilmiş imalat sanayi sekörlerinde faaliyet gösteren firmalar başvurabilmektedir. Mentor desteği için başvuran firmalarımız ile bu firmaların faaliyet gösterdiği benzer sektörde firma sahibi olan, işini büyütmüş ve deneyimleri ile başvuran firmalarımıza yol gösterebilecek mentorlarımız eşleştirilmektedir. Mentorlarımız, sadece firma kurmuş, firma sahibi veya ortağı kişilerden oluşmaktadır.

Mentorların iki temel rolü bulunmaktadır:

  • Kolaylaştırıcı olarak öğrenmeyi kolaylaştırır.
  • Rol model olarak, kişisel ve profesyonel yetenekleri öğrenme süreci için ortaya koyar.

Neden BORGİP Mentorluk Süreci?

  • Şirketinizi büyütmenin yollarını uluslararası kabul görmüş bir metod ile öğrenme,
  • Şirketinizin büyüme vizyonunu uzman kişiler ile birlikte oluşturma fırsatı,
  • Sektörünüzün büyük oyuncularından mentorluk desteği alma fırsatı,
  • Mentorunuzun iş yapış yöntemlerini öğrenme ve sektörde büyüme vizyonunu paylaşma imkanı,
  • Mentorunuzun sektördeki ilişki ağından yararlanma imkanları,

Öncelikli Sektörler (NACE Kodlarına göre)

Mentorluk desteği için seçilmiş öncelikli sektörler:

Mentorluk desteği için seçilmiş öncelikli iller:

ADANA, ADIYAMAN, AĞRI, AKSARAY, AMASYA, ARDAHAN, ARTVİN, BATMAN, BAYBURT, BİNGÖL, BİTLİS, ÇORUM, DİYARBAKIR, ELAZIĞ, ERZİNCAN, ERZURUM, GAZİANTEP, GİRESUN,   GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, HATAY, IĞDIR, KAHRAMANMARAŞ, KARS, KAYSERİ, KIRIKKALE, KIRŞEHİR, KİLİS, MALATYA, MARDİN, MERSİN, MUŞ, NEVŞEHİR, NİĞDE, ORDU, OSMANİYE, RİZE, SAMSUN, SİİRT, SİNOP, SİVAS, ŞANLIURFA, ŞIRNAK, TOKAT, TRABZON, TUNCELİ, VAN, YOZGAT


BORGİP MENTORLUK SÜREÇ

Mentor desteği talep eden firmalarımız, Actioncoach desteği ile, ilk olarak 3 saatlik "6 adımda Hızlı ve Karlı Büyüme" toplantımıza katılacaktır. Ardından, 3 günlük "KOBİ Patronlar Kulübü" Programına katılarak program sonunda 180 günlük İş Planlarını oluşturacaklar.

“Patronlar Kulübü”, işletmenin başarılı bir şekilde yönetilmesini ve büyümesini sağlayacak strateji oluşturma, pazarlama, satış, finansal okuryazarlık, nakit akışı ve yönetimi, ekip oluşturma gibi konularda yeni çağa uygun işletme dinamiklerini öğrenmenin yanı sıra, kendi işletmenize özel çözümlerin üretilmesini ve  uygulamaya alınmasını sağlayan bir programdır.

Programı tamamlayan firma sahiplerimiz, uygunluk durumuna göre, BORGİP mentor havuzunda kendilerine uygun mentorlar ile eşleştirilecektir.BORGİP KOBİ PATRONLAR
 KULÜBÜ PROGRAMI

* Başvuran firmalarımız, mentorların öneri ve tavsiyelerini hayata geçirmek konusunda nihai karar verici olup, sonuçlarından tümüyle kendileri sorumludur.

**BORGİP Projesi, firmalarımıza ihtiyaç duydukları alanlarda destek vermek üzere kolaylaştırıcı bir platform olup, proje kapsamında atılacak adımlar ve kurulacak işbirlikleri ve ilişkilerin sonuçlarından kurumsal olarak Proje Paydaşları, kişisel olarak da mentor ve uzmanlarımız sorumlu değildir. 


EMCC Türkiye Mentor Sunumu


EMCC Türkiye Mentor Sunumu

Mentor Olmak İstiyorum

Bir Mentorum Olsun İstiyorum